The Dumplings, Bokka, Dj Koola (Audiosfera)

Przepraszamy – brak biletów!!!

The Dumplings

Jedna z największych sensacji muzycznych ubiegłego roku w Polsce! Duet The Dumplings łączy w swej muzyce młodość z bezkompromisowością, pokoleniowe teksty ze świeżym spojrzeniem na elektronikę, chwytliwe melodie z tanecznym smutkiem. Siedemnastoletnia Justyna Święs i osiemnastoletni Kuba Karaś poznali się podczas pewnego konkursu piosenki i postanowili razem grać. Na początku tworzyli indie-rockowe akustyczne piosenki, ale szybko przekonali się do elektroniki. W styczniu tego roku weszli do domowego studia nagraniowego Bartosza Szczęsnego, producenta ich krążka (znanego też z duetu Rebeka) i nagrali kilkanaście piosenek na debiutancki album. W Białymstoku zagrają tuż po jego premierze. The Dumplings sporo koncertują, można ich będzie zobaczyć m.in. na festiwalu Opener oraz na The Great Escape w Brighton i United Island w Pradze.

Skład: Justyna Święs (śpiew, muzyka), Kuba Karaś (muzyka)
 
facebook.com/TheDumplings

BOKKA w BOK-u!

Jeden z najgłośniejszych debiutów tego sezonu na polskiej scenie. Zespół od początku działa incognito! Wiadomo tylko, że jego członkowie są doświadczonymi muzykami, a wydawnictwo, które za nimi stoi (Nextpop) odpowiedzialne jest za sukces innych nieszablonowych artystów (Fismoll, Kari). Szturmem wdarli się na polskie i zagraniczne sceny, podbijając serca słuchaczy i krytyków, w tym prestiżowego serwisu Pitchfork. Trójka artystów występuje w maskach, zwracając tym samym naszą uwagę tylko na to, co najważniejsze tu i teraz – ich niezwykłą, przepełnioną klimatem muzykę; tajemniczą, podobnie jak sami muzycy. Pierwszy singiel “Town of Strangers” zmasterowała w Londynie legendarna Mandy Parnell, odpowiedzialna za brzmienie Björk, Depeche Mode, Sigur Rós, Little Dragon czy Paula McCartneya.

facebook.com/bokkamusic
twitter.com/bokkamusic

Po koncertach elektryzujące Afterparty zagra Dj Koola(Audiosfera)

Koola, weteran podlaskiej sceny klubowej i fetyszysta winylowego brzmienia, pochodzi z Suwałk. Odpowiada za pierwsze undergroundowe, odbywające się w połowie lat 90tych, a potem już klubowe imprezy w Suwałkach, Augustowie, Ełku i Białymstoku. Pamięta czasy gdy bez pomocy internetu udawało się ściągnąć na imprezę kilka setek młodych ludzi, spragnionych nowych doznań muzycznych i nie tylko. Swego czasu działał pod szyldem Outtaspace, którym firmował imprezy w ostatnim przyczółku polskiego klabingu na północno – wschodnich rubieżach kraju czyli w klubie Snake w Suwałkach. Poza tym Koola jako dj przemierzył polski światek klubowy od nadmorskiego Sfinksa do zakopiańskiego Ampstronga. Miał jak do tej pory okazję występować u boku takich artystów jak m.in. Richard Dorfmeister, Alden Tyrell, John Selway, Tomas Jirku, Alexander Robotnick, Feadz, Dub Pistols, Rico Tubbs, King Cannibal, Mochipet, Lazer Sword czy Illum Sphere dając tym samym wyraz swym wszechstronnym fascynacjom muzycznym. Jego kolekcja płytowa sięga kilku tysięcy czarnych krążków, którymi najchętniej dzieli się z bywalcami białostockiego klubu Metro. Ostatnimi czasy najchętniej porusza się w muzycznych rejonach gdzieś pomiędzy glitch electro i nu disco doceniając jednak także eksperymentalną elektronikę i nie zapominając o swych korzeniach czyli klasycznym techno. Niektórzy co prawda twierdzą, że Koola nie potrafi grać i powinien raczej przebywać w psychiatryku a nie za djką ale jego zdaniem bez wariatów ten świat byłby nudny zaś jego hejterzy nie znają się na muzyce. Obecnie działa w ramach kolektywu Audiosfera będącego jednym z organizatorów pierwszego festiwalu muzyki elektronicznej na Podlasiu czyli Original Source Up to Date.

facebook.com/koolafication
soundcloud.com/koola
facebook.com/dsw.bialystok
dsw.bialystok.pl

 

Galeria

Bokka

Bokka

BOKKA

BOKKA

The Dumplings

The Dumplings

Dj Koola

Dj Koola


Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury