Zerova, Król

ZEROVA

Po trzech albumach długogrających i akustycznej EPce, białostocka formacja Zerova odkrywa przed nami nieoczywiste strony nieoczywistych tekstów Witolda Gombrowicza. Koncert w ramach DSW będzie pierwszym wykonaniem materiału z płyty „Gombrowicz” od momentu jej premiery. Charakter i fantazję grupy doceniło wielu, wśród nich – gitarzysta The Cranberries, Noel Hogan, który wziął udział w nagraniu eterycznego utworu „Józiu”. Najnowsze utwory Zerovej są dowodem na to, jak współgrać ze sobą mogą pierwszorzędna literatura XX wieku oraz bardzo współczesne dźwięki.

facebook.com/zerovaPL

KRÓL

Błażej Król, nie bez powodu nazywany królem melancholii, to jeden z najbardziej charakterystycznych twórców na polskiej scenie ostatnich lat. Wyrazisty, tajemniczy styl, niepodrabialna barwa głosu, swoboda w czerpaniu ze stylistyki lat 80’ i 90’ czy sugestywne, zagęszczone teksty, od których większość z nas zdążyła już się odzwyczaić, to tylko niektóre z jego wyróżników. Po znakomitym debiucie z zawieszonym w tym roku duetem UL/KR, a także doskonale przyjętym solowym albumie „Nielot”, gorzowski artysta serwuje słuchaczom wyjątkowe koncerty, w czasie których mają okazję dotknąć subtelnego i niespokojnego świata „dokładnie w połowie między wschodem a zachodem słońca”.

facebook.com/krolkrolkrolkrol

UWAGA !!! wstęp wolny ze specjalną ulotką – wejściówką DSW (ilość miejsc ograniczona), bez ulotki bilet 10 zł do nabycia w kasie Forum lub przez internet

Obejrzyj krótką relację z koncertu grupy ZEROVA. Autor: Tomasz Pienicki

Galeria

Zerova

Zerova


Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury