Lato w Mieście

Zapraszamy na koncerty i pokazy filmowe w plenerze!

Program Lata w Mieście 2014:

05.07, godz. 22.00 – Kino Plenerowe: Amerykański Film reklamowy 2013 (plac przed BOK)
06.07, godz. 18.00 – koncert zespołu Cynamonowa Kaczka (Park Planty)
19.07, godz. 22.00Kino Plenerowe: Future Shorts Summer Season (plac przed BOK)
20.07, godz. 18.00 – Potańcówka Miejska  z zespołem Whitestok (Suchy Staw w Parku Branickich)
09.08, godz. 21.00Kino Plenerowe: ŚNIEŻKA z muzyką na żywo Miss God (plac przed BOK)
10.08, godz. 18.00 – koncert Overdriven Group (Park Planty)
23.08, godz. 21.00 – Kino Plenerowe: VHS Hell (plac przed BOK)
24.08, godz. 18.00 – koncert Kuba Kotowicz Quartet (Park Planty)

Na wszystkie imprezy wstęp wolny!
W razie dużego deszczu koncerty zostaną przeniesione do klubu Fama.

Cynamonowa Kaczka
Zespół złożony z najlepszych białostockich muzyków, a przede wszystkim grupa przyjaciół doskonale czujących się ze sobą na scenie jak i poza nią. Projekt wymyślony i zrealizowany przez Jacka Kaczyńskiego (basisty Kasy Chorych) przy okazji Jesieni z Bluesem 2013. Główna „baza” repertuaru grupy to utwory nieżyjącego od kilku lat białostockiego bluesmana Jerzego „Opala” Opalińskiego. O projekcie mówi Jacek Kaczyński: „Długo nosiłem się z zamiarem odświeżenia i przypomnienia piosenek Jurka Opalińskiego. Współpracę z nim rozpocząłem bodajże w 1993 r., kiedy to z Jarkiem Tioskow reaktywowaliśmy niegrającą od 10 lat Kasę Chorych. Szybko okazało się, że Jurek to wprost kopalnia pomysłów na muzykę, niebanalnych tekstów genialnie oddających prawdę o rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć, a dodatkowo – facet o niesamowitym poczuciu humoru. Nie wszyscy wiedzą, że jest autorem wielu powiedzonek, które stały się dzisiaj własnością wszystkich…” Podczas niedzielnego koncertu Cynamonowa Kaczka zagra też utwory Kasy Chorych oraz kilka piosenek z repertuaru Evy Cassidy i Tiny Turner z gościnnym udziałem Tiny Kaczyńskiej w roli wokalistki.
Skład zespołu: Maciej Samluk i Grzegorz Kluczyński (gitary), Tomasz Kamiński (harmonijka), Kuba Kisiel (instrumenty perkusyjne), Marek Kisiel (fortepian), Jacek Kaczyński (bas), Maciej Niedzielko (perkusja), Krzysztof Gorczak (wokal).

Whitestok
Profesjonalna, sześcioosobowa grupa muzyków grających na żywo największe polskie i światowe przeboje. Grupa trafia w najbardziej wybredne gusta słuchaczy, zapewniając rozrywkę na najwyższym poziomie. Szeroki repertuar wykonuje z prawdziwą pasją, co gwarantuje niezapomniane emocje. Ma na koncie bardzo udany występ w programie „Must Be The Music”.

Overdriven Group
Zespół założony w 2013 roku przez białostockiego producenta muzycznego, działającego pod szyldem Overdriven. Po sukcesie w konkursie radiowej Trójki, grupa zamknęła się w salach prób, by doszlifować materiał i nagrać swoją pierwszą EPkę (premiera: czerwiec 2014). W jej repertuarze znajdują się wyłącznie autorskie utwory, z czego część była grana – pod tym lub innym szyldem – w Trójce, Radiu Białystok, Radiu Akadera i innych krajowych stacjach radiowych. Muzyka i teksty Overdriven Group są inspirowane “filmami drogi z lat 90-tych, zjawiskami atmosferycznymi i towarzyszącą człowiekowi w życiu melancholią”. Stylistycznie zespół operuje takimi gatunkami jak nu-jazz, trip hop czy vintage rock. W studyjnym wydaniu, Overdriven Group kładzie duży nacisk na produkcję muzyczną, stawiając na jazzująco-swingowe rytmy oraz brzmienia vintagowe i alternatywne. Na żywo oddaje się licznym improwizacjom, momentami brzmiąc psychodelicznie, progresywnie, ale też gitarowo i przestrzennie. Nad tym wszystkim pojawia się ciemny, jazzowy, delikatny głos Patrycji Ziuzi, młodej, obiecującej wokalistki.

Kuba Kotowicz Quartet
Powstał z inicjatywy wibrafonisty Jakuba Kotowicza, który zaprosił do wspólnego grania białostockich muzyków. Każdy członek kwartetu prezentuje odmienne preferencje muzyczne i styl, jednak wspólny mianownik, który spaja wszystkich to szeroko pojęty jazz i improwizacja. W repertuarze zespołu znajdują się standardy jazzowe, funky, modern jazz, jak również własne kompozycje, inspirowane twórczością takich muzyków jak Robert Glasper, Herbie Hancock czy Chris Dave. Muzycy czerpią z hip hopu, fusion i muzyki poważnej, łączą mocne brzmienie perkusji z magiczną barwą wibrafonu, osadzony bas z wirtuozowską grą fortepianu. To wszystko, w połączeniu z różnorodnym repertuarem, tworzy muzyczną ucztę dla każdego słuchacza.
Skład zespołu: Jakub Kotowicz (wibrafon), Arkadiusz Grygo (fortepian), Piotr Ignatowski (gitara basowa) i Weronika Jakubowska (perkusja).

Galeria

Lato w Mieście Plakat

Lato w Mieście Plakat

Overdriven Group

Overdriven Group

Cynamonowa Kaczka

Cynamonowa Kaczka

Whitestok

Whitestok


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury