Leszek Bzdyl i Jan Kochanowski: Baśnie z mchu i liszaja

Sceniczne spotkanie Leszka Bzdyla i Jana Kochanowskiego, których połączyła fascynacja teatrem ruchu, absurdem życia i baśniami Italo Calvino!

Leszek Bzdyl i Jan Kochanowski: Baśnie z mchu i liszaja

spektakl dla widzów dorosłych

02.06.2015, godz. 18.00, Węglówka (ul. Węglowa 8, pawilon 30 – TWIS ALPI)
bilet: 15 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu spektaklu
czas trwania: 70′

Kochanowski i Bzdyl, twórcy teatrów Cinema i Dada von Bzdulöw, spotykają się pod auspicjami popularnego słowa “mix”, zdecydowanie rezygnując jednak z przedrostka “re”. Bazując na jednym z dzieł włoskiego fantasty, Italo Calvino, postanawiają opowiedzieć wszystko, co tylko da się opowiedzieć, dając jednocześnie szansę, żeby opowiedziało się to coś, co opowiedzieć się nie da.
W dziele twórców, Kochanowskiego i Bzdyla, role główne będą przynależne zapodzianym co nieco ciałom i myślom, krążącym po niezidentyfikowanych trajektoriach.

Spektakl “Baśnie z mchu i liszaja” jest pierwszym scenicznym spotkaniem Leszka Bzdyla i Jana Kochanowskiego, których łączy fascynacja teatrem ruchu, absurdem życia i baśniami Italo Calvino. Inspiracja literacka staje się pretekstem do zabawy w skojarzenia, do pojedynku na słowa i ciała, do wchodzenia w rozmaite teatralne konwencje. Zdarzenia następują po sobie w zawrotnym tempie, a akcja obfituje w dramatyczne zwroty.

Reżyseria, dramaturgia, scenografia, choreografia, muzyka, wykonanie: Jan Kochanowski i Leszek Bzdyl

Leszek Bzdyl − tancerz, aktor, choreograf, reżyser, założyciel i dyrektor artystyczny Teatru Dada von Bzdülöw, który założył z Katarzyną Chmielewską w 1993 roku. Od 1987 r. aktywny na zawodowej scenie teatralnej. Jest autorem choreografii do ponad 50 przedstawień dramatycznych. Od 1990 roku prowadzi warsztaty teatralne i lekcje tańca w całej Polsce oraz za granicą (m.in. w Czechach, Francji, Finlandii, Niemczech, Szwecji, USA).

Jan Kochanowski – aktor, absolwent wydziału aktorskiego PWST we Wrocławiu. Jeden z założycieli Teatru Cinema, od 1992 roku w podstawowym składzie aktorskim zespołu. Bierze udział we wszystkich spektaklach, projektach międzynarodowych i realizacjach telewizyjnych Teatru Cinema. Współpracuje z wrocławskim Współczesnym Teatrem Pantomimy. Prowadzi warsztaty teatralne z pantomimy i ruchu scenicznego w kraju i za granicą.

Zdjęcie w wydarzeniu: M. Zakrzewski

Galeria

Basnie z mchu i liszaja

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury