Paragwaj i dżungla boliwijska

Andrzej Moniuszko i Michał Rutkowski
Paragwaj i dżungla boliwijska
05.04.2011, godz. 18.00, kawiarnia FAMA, ul. Legionowa 5

Michał Rutkowski – student medycyny, podróżnik. Prezes sekcji górskiej AZS WUM, współzałożyciel “WANDERER expedition team”, organizator wielu wypraw górskich, zdobywca m.in. Elbrusa i Mt Blanc w jednym roku, wspinacz skałkowy, znawca Tatr.

Andrzej Moniuszko – student medycyny, sportowiec, podróżnik, poliglota, pasjonat sztuk walki. Pływał kajakiem po Finlandii, zjechał rowerem Bałkany, przemierzył autostopem Szkocję, szukał Berberów w Maroko, przeszedł szlak Santiago de Compostela w Hiszpanii. Odbył medyczne staże we Włoszech i Niemczech, studiował rok w Hiszpanii. Mówi w 6 językach. Aktualnie trenuje biegi maratońskie.

Opis podróży:
W styczniu-lutym 2011 obaj pracowali na misji w Caaguazu, w Paragwaju, opiekując się dziećmi z dzielnicy biedy. Następnie przejechali północną Argentynę i pół Boliwii, poszukując kajmana w niedostępnej selvie, machając łopatą w kolonialnych kopalniach i podziwiając burze nad jeziorem Titicaca.
Podczas spotkania zaprezentują zdjęcia z wyprawy, a także opowiedzą, jak wygląda życie prostych ludzi z Paragwaju, jak spłynąć tratwą rzekę Tuichi i dlaczego koka świetnie smakuje w Andach.

Galeria

DSC_7189 DSC_8377 DSC_8550

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury