Caravaggio/Wspólnota – premiera spektaklu

To jest opowieść o tym, jak budujemy opowieść. O tym, że musimy coś wybrać, a z czegoś zrezygnować. O tym, co może skrywać się w cieniu omijanym przez światło uwagi, akceptacji, szacunku, miłości. Będziemy w tej historii wypowiadać cudze słowa własnymi ustami i wprowadzać się do opuszczonych, wyblakłych obrazów Caravaggia. Bo Caravaggio przesunął akcenty i w centrum obrazu ustawił zbrodniarza.

Wojtek lubi Caravaggia i Zdrojka też lubi… jeżeli wcześniej dostanie nagrodę. Kozik nie przepada za malarstwem (doby baroku, bo ogólnie to lubi ), ale kocha teatr (zwłaszcza współczesny). A jeśli Kozik pójdzie na próbę, to Ula też pójdzie. Wilku też, ale za 5 złotych. Jurek – za cholerę nie!
Część z nas nie rozumie pojęcia “wykluczenie”, ale każdy wie, że “jak biją, to uciekaj”. Uciekajcie i WY – ONI też mogliby spróbować odebrać godność.

Organizator: Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI. Współtwórcami scenariusza, scenografii oraz kostiumów są uczestnicy projektu “Tożsamość miasta. Sztuka aktywności”.

Spektakl “Caravaggio/Wspólnota” powstał w ramach projektu “Tożsamość miasta. Sztuka aktywności!” Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Akademii Teatralnej na godzinę przed spektaklem

Więcej informacji: www.dsw.bialystok.pl

Zobacz film z premiery podczas Dni Sztuki Współczesnej. Autor: Tomasz Pienicki

 

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury