Projekt SNY BIAŁOSTOCZAN

finał warsztatów fotograficznych

projektu SNY BIAŁOSTOCZAN

marzec 2009 r.

foyer FORUM, Białystok ul. Legionowa 5

Wystawa prac 15 autorów stanowi podsumowanie warsztatów fotografii inscenizowanej i scenicznej, które prowadził Andrzej Górski w ramach jego autorskiego projektu SNY BIAŁOSTOCZAN. Zajęcia odbyły się na przełomie stycznia i lutego 2009 r. Tematem warsztatów była współczesna interpretacja mitu o Faetonie. W rolę woźnicy słonecznego rydwanu wcielił się znany aktor Teatru Lalek w Białymstoku Ryszard Doliński, zaś Featonem był jego syn – Piotr Doliński.

Faeton, mit. gr. syn Heliosa, boga tarczy słonecznej. Poprosił ojca o pozwolenie na powożenie rydwanem słońca. Skrzydlate konie wiozące rydwan poniosły go i zaczęły zjeżdżać w różne strony: raz w górę, raz w dół. Pojawiło się zagrożenie pożarem nieba i ziemi. Bezradny Helios nie mógł nic zrobić, a tymczasem powstała sama Gaja, żądając od Zeusa interwencji. W przeciwnym razie świat powróci do stanu pierwotnego czyli Chaosu. Zeus raził Faetona piorunem. Młodzieniec żył podobno 22 lata.

Malicka Emilia Moniuszko Małgorzata

Autorzy:

Katarzyna Dojlido, Patrycja Kisło, Urszula Kondracka, Emilia Malicka, Małgorzata Moniuszko, Olga Suszenok, Urszula Zych, Małgorzata Żuk, Marek Bychowski, Jan Andrzej Domitrz, Maciej Gajewski, Tomasz Hodun, Robert Rejmaniak, Łukasz Stocki, Adrian Szerszmidt.

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury