Puchowski – Tymański – Alberti – Tymański

Koncert w ramach trasy promującej płytę Romka Puchowskiego „FREE”

„Takiego duetu w naszym kraju jeszcze nie było. Mistrz bluesa akustycznego, Roman Puchowski oraz Tymon Tymański – muzyk, publicysta i skandalista, postanowili połączyć dwa odległe od siebie gatunki: surowego bluesa i alternatywę”. – Kuba Chmiel, „Magazyn Gitarzysta”

Tymon Tymański – gitara akustyczna, bas, banjo, śpiew
Romek Puchowski – DOBRO, gitara akustyczna, śpiew
Dario Alberti – gitary, śpiew
Lukas Tymański – perkusja

TYMON TYMAŃSKI
Bezdyskusyjnie jedna z największych osobowości polskiej sceny muzycznej. Tymon Tymański znany jest przede wszystkim jako kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów i twórca zespołów (Miłość, Kury, Trupy, Czan, The Transistors). Jednak muzyka to nie jedyna pasja artysty – spełnia się również jako felietonista, bloger, dziennikarz, aktor, filmowiec.
ROMEK PUCHOWSKI
Wokalista, instrumentalista, songwriter – wszechstronna muzyczna osobowość. Solista, lider i twórca alternatywnej formacji Von Zeit, członek międzynarodowych projektów muzycznych. Jego instrumentarium to: gitara DOBRO, gitary akustyczne, bas, iPhone. Miłośnik techniki slide. Harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i awangardę.
DARIO ALBERTI
Dario Alberti jest wirtuozem gitary akustycznej. Zaczął uczyć się gry na fortepianie w wieku 5 lat, kilka lat później zainteresował się grą na organach i został organistą w lokalnym kościele. W międzyczasie zakochał się w gitarze, w wieku lat 18-tu założył swój pierwszy zespół metalowy Neural Damage, który szybko stał się popularny na scenie miasta Brescii. Po ukończeniu studiów z historii teatru na uniwersytecie w Pavii postanowił poświęcić się muzyce jazzowej.
LUKAS TYMAŃSKI
Młody, niezwykle utalentowany utalentowany perkusista, syn Tymona Tymańskiego. Wychował się w Szwajcarii, obecnie mieszka w Polsce. Od najmłodszych lat gra na gitarze, perkusji, śpiewa. Zagrał m.in. gościnnie na bębnach gościnnie na płycie „Bigos Heart” formacji Tymon & Transistors.

 

Galeria

PUCHOWSKI – TYMAŃSKI – ALBERTI – TYMAŃSKI

PUCHOWSKI – TYMAŃSKI – ALBERTI – TYMAŃSKI

PUCHOWSKI – TYMAŃSKI

PUCHOWSKI – TYMAŃSKI

PUCHOWSKI – TYMAŃSKI – ALBERTI – TYMAŃSKI

PUCHOWSKI – TYMAŃSKI – ALBERTI – TYMAŃSKI


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury