ŚNIEŻKA z muzyką na żywo MISS GOD – kino plenerowe

DKF “GAG” zaprasza wszystkich fanów dobrego kina na letnie pokazy w plenerze! Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy białostoczanom i odwiedzającym nasze miasto turystom filmy poszerzające naszą percepcję sztuki filmowej, świata, człowieka, muzyki i twórczej reklamy. Widzów zachęcamy do zabrania ze sobą koców, śpiworów i karimat (noce bywają chłodne) oraz korzystania z baru klubu FAMA. Mamy nadzieję, że jak co roku, spotkamy się w bardzo licznym gronie!

Zapraszamy też na inne wydarzenia w ramach programu Lato w mieście.

ŚNIEŻKA z muzyką na żywo MISS GOD
9 sierpnia, godz. 21:00, plenerowe kino przy BOK, wstęp wolny

ŚNIEŻKA reż. Pablo Berger
(Belgia, Francja, Hiszpania 2012, 104′)

Nowa wersja słynnej baśni braci Grimm o królewnie Śnieżce – niezwykły hołd złożony kinu niememu, porównywany przez krytyków do obsypanego Oscarami „Artysty”. Mała dziewczynka o imieniu Carmen nigdy nie miała okazji poznać swojej pięknej, zmarłej przedwcześnie matki. Jej ojciec, niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony. Macocha z całego serca nienawidzi dziecka i pewnego dnia postanawia pozbyć się go raz na zawsze. Dziewczynce udaje się jednak uciec śmiertelnemu przeznaczeniu. Spotyka wesołą kompanię małych torreadorów, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko Śnieżka. Carmen pragnie pójść w ślady ojca i – z pomocą nowych przyjaciół – stać się mistrzynią corridy. Zła macocha, kiedy dowiaduje się, że Śnieżka żyje, postanawia dokonać zbrodniczego dzieła…Zdobywca 32 nagród, w tym 10 statuetek GOYA (m.in. NAJLEPSZY FILM i NAJLEPSZY SCENARIUSZ) oraz SPECJALNEJ NAGRODY JURY na festiwalu filmowym w San Sebastian. Oficjalny hiszpański kandydat do Oscara!

Miss God to wokalistka, kompozytorka i producentka muzyczna, która nie zamyka się w określonych gatunkach. Łączy subtelną elektronikę z przyjemnym basem, etnicznymi inspiracjami i wokalnymi eksperymentami. Świadomie i po swojemu. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej z Programu Trzeciego Polskiego Radia – „artystka osobna, własna”. Finalistka pierwszego konkursu Skody i radiowej Trójki oraz konkursu „Zrób głośniej” T-Mobile Music. Artystka wystąpiła m.in. w programie Offensywa Piotra Stelmacha, na Heineken Opener Festival 2013, filmPolska Festival w Berlinie, ShortWaves w Poznaniu czy Festiwalu Kultury Niezależnej Underground/Independent w Białymstoku. Jej muzykę można również usłyszeć w spektaklach teatralnych i teatru tańca oraz gościnnie u innych artystów (Lukasyno, Południce). Laureatka plebiscytu „Przystanek Młodzi 2013” Gazety Wyborczej za ożywianie lokalnej sceny muzycznej oraz łączenie głosem przeszłości z przyszłością. Nazwana przez serwis muzyczny Interia.pl “jednym z najbardziej obiecujących debiutów muzycznych 2013 roku”.
https://www.facebook.com/missgodmusic

„Zachwycający” (Variety)
„Bardziej poruszający niż oscarowy ARTYSTA”, „Tak wspaniały, że masz ochotę pocałować ekran” (The Globe and Mail)
„ŚNIEŻKA to list miłosny do europejskiego kina niemego lat 20-stych” (The Hollywood Reporter)
„Przywołuje na myśl pierwsze filmy Tima Burtona czy Guillermo del Toro” (CBC)

Galeria

SNIEZKA Lato w Mieście Plakat

Lato w Mieście Plakat


Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury