Teatr 21: Statek miłości. Odcinek 1

Jesteście całkowicie pewni, że o miłości napisano już wszystko?

Teatr 21: Statek miłości. Odcinek 1

05.06.2015, godz. 20:30, Białostocki Teatr Lalek, ul. Kalinowskiego 1
Bilet: 15 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu spektaklu w kasie kina Forum
czas trwania: 60′

Po spektaklu spotkanie z twórcami

Po zbudzeniu
ufaj znów swemu zdrowemu spojrzeniu
– „Sen nocy letniej”, William Szekspir (tłum. Stanisław Barańczak)

Grupa bezrobotnych aktorów, którzy nie znaleźli producenta dla swojego wymarzonego serialu „I my wszyscy”, zakłada biuro podróży Statek Miłości. Bohaterowie wpadają na pomysł organizowania rejsów „do źródła” i stworzenia programu artystycznego, który zapewni widzom przeżycie jedyne w swoim rodzaju.
O miłości napisano już chyba wszystko. Okazuje się, że kolejne sposoby jej wyrażania (słowem, tańcem, gestem, rytuałem) nadal potrafią zaskoczyć. Zespół Teatru 21 brawurowo, subtelnie i niezwykle szczerze prowadzi nas wśród kolejnych odsłon uczucia, które potrafiło budować i niszczyć całe cywilizacje.

Teatr 21 zrodził się w 2005 r. z warsztatów teatralnych w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę” w Warszawie. Powstała bezpieczna przestrzeń do twórczych poszukiwań oraz miejsce spotkań towarzyskich, dające możliwość coraz odważniejszych i bliższych spotkań ze sobą i widzem – zawsze w kontekście teatru. Przez dekadę zespół stworzył 11 spektakli. Areną przedstawień i projektów Teatru 21 były już Teatr Dramatyczny w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Teatr Polski w Bydgoszczy czy festiwale. Zespół współpracuje z Fundacją Win-Win, Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatrem Powszechnym im. Zygmunta Hübnera.
Aktorami w Teatrze 21 są osoby z niepełnosprawnością intelektualną: z dodatkowym chromosomem 21 (zespołem Downa) i autyzmem.
Więcej: www.teatr21.pl

reżyseria: Justyna Sobczyk
choreografia: Izabela Chlewińska i Joanna Mazurek
muzyka: Paweł Andryszczyk
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia/kostiumy: Weronika Karwowska
asystentka scenografii: Wisłomira Nicieja
kierownik produkcji: Jakub Drzewiecki
producent: Fundacja Win-Win
obsada: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Daniel Krajewski, Barbara Lityńska, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Aleksandra Skotarek, Magda Świątkowska oraz Maja Kowalczyk jako Puk

Zdjęcie w wydarzeniu: Marta Ankiersztejn

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury