Teatr Porywacze Ciał: Partytury Rzeczywistości

Poznajcie Mistrzów polskiego teatru niezależnego!

Teatr Porywacze Ciał: Partytury Rzeczywistości

03.06.2015, godz. 18:00, Białostocki Teatr Lalek
bilet: 15 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu spektaklu
czas trwania: 90′

Partytura (rzeczownik, rodzaj żeński) – zapis utworu wokalnego, wokalno-instrumentalnego lub instrumentalnego, przeznaczonego dla dwóch lub więcej wykonawców, w postaci zestawienia poszczególnych partii według określonego porządku, z zachowaniem relacji wertykalnych.
Rzeczywistość (rzeczownik, rodzaj żeński) – wszystko, co istnieje obiektywnie, świat realny, byty zarówno obserwowalne jak i pojęciowe.

Teatr Porywacze Ciał, założony przez Katarzynę Pawłowską i Macieja Adamczyka, od 1992 roku konsekwentnie mierzy się z kolejnymi aspektami otaczającej rzeczywistości. Ich znakiem rozpoznawczym jest żywiołowość, ogromna dawka (auto)ironii i maksymalne zaangażowanie w kreowane role. Stałe miejsce na polskiej scenie teatru niezależnego wypracowali sobie wcześniejszymi, 23 spektaklami, budowanymi od początku do końca i całkowicie autorsko.
Sami przesiąknięci do szpiku kości popkulturą czy mitami, wywracają je na drugą stronę, żonglują nimi, przedrzeźniają je, polemizują z nimi. Tropią „mitologie codzienne”, które wytworzyło i wciąż na nowo tworzy współczesne społeczeństwo konsumpcyjne. Testują różne formy i konwencje teatralne, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu, happeningu i sztuki performance, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory.

scenariusz, reżyseria, obsada: Katarzyna Pawłowska, Maciej Adamczyk
produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

https://www.facebook.com/teatr.porywacze.cial
http://www.porywaczecial.art.pl

Zdjęcie w wydarzeniu: Maciej Zakrzewski

Galeria

Porywacze_Ciał_Partytury_rzeczywistości_Maciej_Zakrzewski

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury