¿UNDERGROUND / INDEPENDENT?! 2015

Zapraszamy na kolejną edycję ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT?!

W ramach naszej imprezy zawsze prezentujemy oryginalnych, energetycznych i niepokornych twórców, interesujące dzieła sztuki i filmu oraz nietuzinkowe formacje muzyczne. Nie inaczej będzie i tym razem!

Zajrzyjcie do undergroundowej gazetki!

13 MARCA, PIĄTEK

18:00 – kino Forum, wstęp wolny
otwarcie wystawy Janek Koza „ZŁE SNY”

18:30 – kino Forum, wstęp 10 zł
JESTEM FEMEN reż. Alain Margot, Szwajcaria, 97′
Po filmie dyskusję na temat repertuarów obywatelskości i związków aktywizmu ze sztuką poprowadzi Katarzyna Nizołek – socjolog, animatorka kultury, prezes Fundacji Uniwersytetu w Białymstoku, inicjatorka i koordynatorka Pracowni Sztuki Społecznej.
Goście:
Katarzyna Sawicka-Mierzyńska – literaturoznawca i regionalistka, przewodnicząca kapituły nagrody im. Wiesława Kazaneckiego
Małgorzata Skowrońska – socjolog, badaczka kultury, edukatorka w dziedzinie antydyskryminacji, członkini grupy Jegomość
Michał Stankiewicz – dramatopisarz i reżyser, twórca spektakli dokumentalnych i partycypacyjnych, m.in. “Import/Export” i “Metoda Ustawień Narodowych”

20:30 – klub FAMA, wstęp 10 zł
koncert: The KURWS, MONROE’s MYSTERIOUS DEATH

 

15 MARCA, NIEDZIELA

18:30 – kino Forum, wstęp 10 zł
ROZDROŻE reż. Anastasiya Miroshnichenko, Białoruś, Szwecja, 65’

20:00 – kino Forum, wstęp 10 zł
DEATH METAL ANGOLA reż. Jeremy Xido, 83’

 

20 MARCA, PIĄTEK

18:30 – kino Forum, wstęp 10 zł
ELECTRO CHAABI reż. Hind Meddeb, Francja, Egipt, 77’
po filmie spotkanie z reżyserką

20:30 – kino Forum, wstęp 10 zł
SKA DELIGHT reż. Krzysztof Gajewski, Polska, 106’
po filmie spotkanie z reżyserem filmu

22:00 – klub Fama, bilet 10 zł
koncert: Dr RING DING (GER), KRÓ-LEW Ski Sound ( PL)

 

21 marca, 12.00-15.00 / dzieci
22 marca, 11.00-15.00 / młodzież i dorośli
Kolaże pamięci zbiorowej miasta – warsztaty / prowadzenie: Emma Dajska
Bilet: 10 zł, zapisy: film@bok.bialystok.pl,  85 746 13 15

 

22 MARCA, NIEDZIELA

17:00 – kino Forum, wstęp 10 zł
EUROPA W 8 BITACH reż. Javier Polo, Hiszpania, 76’

18:30 – kino Forum, wstęp 10 zł
ŚLADY NA ŚNIEGU. SYBERYJSKI PUNK reż. Vladimir Kozlov, Rosja, 63’
po filmie spotkanie z reżyserem filmu (skype)

20:00 – klub Fama, bilet 15 zł
koncert: SONAR SOUL live ft. PAULINA PRZYBYSZ (Sistars, Pinnawela, Archeo), RYSY ft.  JUSTYNA ŚWIĘS (The Dumplings)

organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”

 

logotypy-na-brudzie

Po pierwsze – filmy

Zobaczycie TOTART CZYLI ODZYSKIWANIE ROZUMU – opowieść o gdańskiej formacji artystycznej, która swoimi obrazoburczo-prześmiewczymi akcjami rozsadzała ponurą, PRL-owską rzeczywistość lat 80-tych XX wieku. Po filmie będziecie mogli spotkać się z Pawłem KONJO Konnakiem, legendarnym współtwórcą TOTARTu!

Bohaterem filmu ROZDROŻE jest bezdomny artysta, malujący obrazy na ulicach białoruskiego miasta Homel, którym nagle zainteresowali się krytycy sztuki, zaś film JESTEM FEMEN opowiada o Oksanie Shachko, współzałożycielce kobiecego ruchu społecznego Ukrainek – Femen.

DEATH METAL ANGOLA opowiada o młodych ludziach, którzy – w zrujnowanej po wojnie Angoli – chcą zorganizować pierwszy rockowy koncert, zaś ELECTRO CHAABI – o gatunku muzycznym, który wyłonił się z arabskiego hip hopu w biednych dzielnicach Kairu. Widzów na pewno zainteresuje pierwszy na świecie dokument o… syberyjskiej scenie punk rockowej lat 80 – ŚLADY NA ŚNIEGU. SYBERYJSKI PUNK, a także EUROPA W 8 BITACH – film o miłośnikach gier wideo, którzy stare Game Boye potraktowali jak… nowatorski sprzęt DJ-ski. Wielbicieli muzyki Ska ucieszy z kolei pełnometrażowy, barwny dokument SKA DELIGHT o fenomenie tego gatunku muzyki.

 

Po drugie – wystawy

Obejrzycie wystawę komiksową Janka Kozy „ZŁE SNY” złożoną z opowiadań… o ludzkich snach, od tych słodkich i przyjemnych – po koszmarne. Janek Koza (pseudonim artystyczny) to jeden z najoryginalniejszych polskich rysowników, malarz, twórca filmów animowanych i wideo. Jest także autorem plakatu tegorocznej edycji naszej imprezy!

Zobaczycie także wystawę zdjęć „SKY DELIGHT!” Krzysztofa Gajewskiego (fotografa i reżysera), będącą pewnym podsumowaniem wieloletnich podróży i niezwykłych muzycznych spotkań, jakich autor doświadczył podczas pracy nad filmem SKA DELIGHT.

Po trzecie – muzyka

Usłyszycie na żywo jeden z najlepszych polskich zespołów niezależnych – The KURWS! Na muzycznej scenie pojawi się także DR. RING DING – wszechstronny wokalista, puzonista, DJ, MC, ojciec chrzestny kontynentalnego ska i niekwestionowana legenda niemieckiej sceny muzycznej!

Zaprezentujemy RYSY – nowe zjawisko na polskiej scenie elektronicznej i autorski projekt Wojtka Urbańskiego i Łukasza Stachurko z gościnnym udziałem Justyny Święs z The Dumplings.

Spragnionych nowych dźwięków ucieszy na pewno SONAR SOUL LIVE. SONAR SOUL (Łukasz Stachurko) to pochodzący z Warszawy producent i DJ, eksplorujący muzykę z rejonów soulful electronic/abstract hip-hop. W Białymstoku towarzyszyć mu będą: Paulina Przybysz (wokal) i Rafał Dutkiewicz (perkusja).

Będzie też akcent białostocki – MONROE’S MYSTERIOUS DEATH to zespół tworzony przez doświadczonych muzyków, znanych z takich projektów jak Moaft, Feto In Fetus czy Pokrak.

Po czwarte – warsztaty

Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach KOLAŻE PAMIĘCI, których głównym tematem będzie miejska materia Białegostoku i opowieści z jego historii. Uczestnicy wykorzystają swoje rodzinne zdjęcia i wplotą je w szerszy konspekt historyczny przestrzeni miejskiej, odkrywając nowe połączenia i tworząc obrazy korespondujące ze współczesnym obrazem miasta.

Galeria

Underground_Independent_2015_plakat PLAKAT_UNDERGROUND_INDEPENDENT2015 Under_dzien2_19 Under_dzien2_01 Under_dzien2_02 Under_dzien2_03 Under_dzien2_04 Under_dzien2_05 Under_dzien2_06 Under_dzien2_07 Under_dzien2_08 Under_dzien2_09 Under_dzien2_10 Under_dzien2_11 Under_dzien2_12 Under_dzien2_13 Under_dzien2_14 Under_dzien2_15 Under_dzien2_16 Under_dzien2_17 Under_dzien2_18 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_34 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_35 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_37 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_38 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_39 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_40 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_07 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_16 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_28 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_30 ZLE_SNY_SAWICKI_SMALL_31 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_05 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_07 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_08 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_12 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_13 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_14 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_15 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_16 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_01 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_02 ZLE_SNY_Kamera_SMALL_03

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury