Walny-Teatr: Dziadek

Zapraszamy na niezwykły spektakl o przyjaźni Dziadka i Wnuczka

Walny-Teatr: Dziadek

spektakl dla dzieci od 9 roku życia

01.06.2015, godz. 17:00, Park Planty przy fontannie
udział bezpłatny
czas trwania: 50′
W razie złej pogody (duże opady, burze) spektakl zostanie przeniesiony do Kina FORUM, ul. Legionowa 5

„Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego, autora spektaklu. W dziadkowych zapiskach radość z prostych czynności życiowych, takich jak zbieranie jabłek czy sadzenie truskawek, przeplata się z trudnymi doświadczeniami: chorobą lub śmiercią bliskich.
Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka, a kończy w dniu narodzin jego Wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Dziadek wprowadza Wnuczka w życie, uczy wartości. Spektakl, do opowiedzenia historii życia, używa różnych technik lalkarskich (kukły, marionetki, pacyny) oraz tak zwanych przedmiotów trickowych, które na oczach widza zaskakująco… zmieniają swą funkcję.
Okazuje się, że nieśmiałe eksperymenty małego chłopca wprowadzają go w późniejsze życie jako człowieka teatru. Ten niezwykły związek pokaże widzom – młodszym i starszym – bogactwo więzi, która potrafi przetrwać czas, a nawet kończące się nagle życie jednej z osób.

Lalki i realizacja sceniczna: Adam Walny
Gitara: Jacek Zięba

www.walnyteatr.pl

Galeria

Walny-Teatr_Dziadek

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury