Warsztaty teatru cieni dla dzieci i młodzieży

Warsztaty teatru cieni, oparte o zjawisko polaryzacji światła to połączenie fizyki i teatru, które Teatr Figur Kraków również zaprezentuje w swoim spektaklu „Mglisty Billy” (01.06, godz. 14:30, klub Fama).
godz. 11:00 – 12:30 – I grupa (wiek 7-12 lat)
godz. 13:30 – 15:00 – II grupa (wiek 13-17 lat)
Zgłoszenia: dsw@dsw.bialystok.pl W tytule maila należy napisać: „Warsztaty cieniowe – zgłoszenie”. W zgłoszeniu prosimy podać wiek uczestnika. Ilość miejsc ograniczona!

Warsztaty prowadzone są metodą edukacji niekonwencjonalnej, opracowanej przez Teatr Figur Kraków i Uniwersytet Dzieci w Krakowie. Młodsi uczestnicy warsztatów tworzyć będą kolorowe obrazy cieniowe przy użyciu folii śniadaniowej, celofanu, papieru i epidiaskopu (tradycyjnego rzutnika pisma, jaki wciąż można znaleźć w szkołach). Dzieci będą kreować i prezentować scenki ze swoich spektakli cieniowych, opierając się na konkretnych tematach lub korzystając z własnej pomysłowości. Starsi uczestnicy, podczas warsztatów poszerzonych o wprowadzenie z zakresu fizyki, będą przeprowadzać eksperymenty ze światłem i jego rozszczepianiem.
Poziom trudności jest dopasowany do grupy wiekowej.

Warsztaty poprowadzi Alla Maslovskaya – aktorka, reżyserka, pedagożka teatru; absolwentka Mińskiego Instytutu Kultury (specjalizacja: reżyseria teatru dzieci i młodzieży); aktorka Teatru Figur Kraków, od czterech lat współpracująca z Małopolskim Instytutem Kultury przy realizacji programu „Dilettante – teatr w ruchu”.

Bilety (wymagane wcześniejsze zapisy): 10 zł/os. 

Galeria

warsztaty cieniowe_mn

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury